تحریم ها را با بخش خصوصی شکست داده ایم/ 100هزار میلیارد تومان پروژه معدنی در مسیر ساخت است

رضا رحمانی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در سالن اجلاس سران، با ابراز تشکر از حضور اعضای هیات دولت و مسوولان کشوری تصریح کرد: سال گذشته این مراسم در حالی برگزار شد که در ماه های نخستین جنگ اقتصادی و شرایط سخت قرار داشتیم.

وی در این مراسم که رییس مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران بخش خصوصی، روسای تشکل ها و نمایندگان مجلس حضور داشتند، ادامه داد: شرایط جنگ اقتصادی را قبول داریم و متناسب با آن جلو آمده ایم. اکنون یکسال از این جنگ و ۱۴ ماه از آغاز تحریم های جدید گذشته است.

وی یادآور شد: سخت ترین تحریم ها بر کشورمان اعمال شد و پیش بینی می کردند که بخش تولید را تا پایان سال ۹۷ تعطیل کنند که البته این تصور با همت صنعتگران نقشه بر آب شد.

بخش خصوصی تدوین استراتژی صنعتی را آغاز کند

رحمانی با تاکید بر اینکه صنعتگران راه های جدیدی را ایجاد و ابداع کرده اند، از بخش خصوصی خواست که تدوین استراتژی صنعتی را برای رونق تولید را بر عهده گیرد و از همین امروز کار را شروع کند.

وی حضور اعضای هیات دولت در این مراسم را نشانه اعلام حمایت از صنعت و معدن و حوزه تولید دانست و گفت: برنامه های منظمی برای امسال داریم، شاه بیت اقدامات وزارت صنعت معدن و تجارت در سال گذشته، حفظ تولید موجود بود و امسال این راه را ادامه و تکمیل خواهیم کرد.

100 هزار میلیارد تومان پروژه معدنی

وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین رد مورد بخش معدن اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی آماده افتتاح و بهره برداری داریم.

وی ادامه داد: امسال نهضت ساخت داخل و فعال سازی معادن کوچک راه افتاده است.

رحمانی با بیان اینکه تامین مالی پروژه ها از محورهای تدوینی امسال است، افزود: منابع ما محدود است اما تخصیص این منابع باید بهینه باشد.

وی گفت:‌ در حوزه صادرات، برنامه صادرات به ۱۵ کشور نزدیک و همسایه را داریم.